Zdjęcie

Poznańskie uczelnie należą do najlepszych w kraju. Studenci i studentki mogą korzystać z wiedzy i doświadczenia ponad 8 tysięcy wykładowców, nowoczesnej bazy dydaktycznej i kampusów uczelnianych.

Ponad 121 tys. firm oferuje tu pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju. W mieście realizowanych jest wiele przedsięwzięć kulturalnych z udziałem artystów z całego świata: festiwali, koncertów, konkursów i warsztatów. Ponad 1/3 obszaru miasta to tereny zielone. W Poznaniu możesz spędzać czas aktywnie, korzystając m.in. z 40 parków lub 4 jezior oraz z rozbudowującej się sieci ścieżek rowerowych.

W Poznaniu kształci się ok. 6 tys. studentów i studentek z zagranicy, z ponad 120 krajów świata. Najwięcej osób studiujących pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Tajwanu, Chin i Hiszpanii. Tak zróżnicowane kulturowo społeczność na pewno zachęci Cię do wzięcia udziału w bogatym programie wymian zagranicznych.
W ramach oferty dla studentek i studentów Miasto Poznań oferuje różnego rodzaju konkursy i stypendia, a także granty na projekty młodzieżowe, czy wykłady otwarte znanych naukowców z całego świata.

Z kolei specjalnie dla tegorocznych maturzystek i maturzystów przygotowaliśmy webinary dotyczące studiowania w Poznaniu – sprawdź jak przygotować się do rekrutacji na studia!


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Webinary dla maturzystów dot. wyboru uczelni w Poznaniu:Webinar 1 - profil humanistyczno-artystyczny:

Webinar 2 - profil biologiczno-chemiczny:Webinar 3 - profil matematyczno-techniczny:

Webinar 4 - profil społeczno-ekonomiczny:Obrazek

Miasto Poznań, Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej
adres: ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań
telefon: +48 61 878 56 95


Obrazek

Profile społecznościowy: