Zdjęcie

MOTYLI WOLONTARIAT – POMAGANIE DODAJE SKRZYDEŁ

Jesteśmy grupą ludzi, którzy dobrowolnie i bezinteresownie angażują się w działania na rzecz Hospicjum Palium.


Motyli Wolontariat działający przy Polskim Towarzystwie Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu jest organizacją zrzeszającą ludzi w każdym wieku, których łączy ogromna radość z pomagania. Razem działamy dla Pacjentów Hospicjum Palium organizując wydarzenia charytatywne - koncerty, imprezy plenerowe, zbiórki publiczne na terenie miasta Poznania i okolic. Poprzez różnorodne działania oraz posługę wolontariacką na oddziale medycyny paliatywnej wspólnie tworzymy w hospicjum Dom na czas choroby.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Lubimy pomagać, a pomaganie dodaje nam skrzydeł! Dzielimy się swoim czasem i talentami. Każdy potrafi coś, czym może podzielić się z innymi.

Naszym symbolem jest MOTYL  oznaczający przemianę serca, dzięki której możemy zobaczyć więcej – drugiego człowieka, który potrzebuje pomocy. Organizujemy spotkania i warsztaty dla szkół.

Prowadzimy też szkolenia lokalne i wyjazdowe dla koordynatorów i liderów szkolnych kół wolontariatu. Współtworzymy imprezy plenerowe: Dzień Motyla nazywany również przez nas Dniem Wrażliwości – kiedy nie ma koronawirusa – masowo malujemy wtedy motyle:Wspólnie z licealistami organizujemy Bieg Motyli nad Jeziorem Maltańskim


Nie boimy się wyzwań – bierzemy udział nawet w imprezach dla komandosów typu Formoza Challenge. Kierujemy się sercem i szukamy możliwości, które wykorzystujemy, żeby skutecznie pomagać Pacjentom Hospicjum Palium oraz ich Rodzinom.
Uzupełniamy zespół lekarzy, pielęgniarek, psychologów i fizjoterapeutów, którzy bezpośrednio posługują ciężko chorym pacjentom. Wspólnie tworzymy w hospicjum Dom na czas Choroby.


Obrazek

adres: os. Rusa 55, 61-245 Poznań
telefon: 61 873 83 10


Obrazek

profile społecznościowe: