Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile - Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile


Obrazek
Dane adresowe:
ul. Bydgoska 21, 64-920 Piła
telefon: +48501521053
Obrazek
Strona WWW i e-mail:
http://bppila.cdn.pila.pl
b.walczak@cdn.pila.pl
Obrazek
Profile społecznościowe:
Facebook
Instagram

Kilka słów o nas...

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile od 67 lat towarzyszy nauczycielom w procesie kształcenia i doskonalenia. Jest nowoczesnym centrum informacji pedagogicznej. Posiada 5 filii w: Chodzieży, Czarnkowie, Trzciance, Wągrowcu i Złotowie. Od 01.09.2009 r. uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Bibliotekę włączono w skład zespołu placówek pod nazwą Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.
Bogata oferta Biblioteki tworzy nauczycielom oraz uczniom przestrzeń do rozwoju i nauki. Zbiory biblioteczne udostępnia wszystkim zainteresowanym edukacją. Księgozbiór pilskiej placówki oraz filii liczy ok. 300.000 wol. ponad 6.500 egz. zbiorów multimedialnych. Biblioteka umożliwia dostęp do publikacji cyfrowych IBUKLibra i ACADEMICA. W 2023 r. wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania Biblioteką SOWA z wersja mobilną.
Ważnym filarem jej działań jest wspomaganie szkół i nauczycieli. Biblioteka prowadzi 6 sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy. Organizuje konferencje, warsztaty, szkolenia oraz konsultacje i webinary. Inspiruje i promuje edukację czytelniczą i medialną. Realizuje niekonwencjonalne zajęcia edukacyjne, wykorzystujące metody aktywizujące takie jak bibliotearpia, pedagogika zabawy, teatrzyk kamishibai i filcowy. Realizuje zajęcia z programowania, edukacyjne escape roomy, a w ramach edukacji regionalnej gry miejskie „Piła wg Jaśka” i „Wielkopolski Powstaniec w Pile”. Organizuje konkursy i aktywnie włącza się w ogólnopolskie cykliczne wydarzenia czytelnicze, m.in. Narodowe Czytanie, Tydzień Bibliotek. Tydzień Głośnego Czytania, Noc Bibliotek, Dzień Technologii Cyfrowych.