Obrazek


Ogólnokształacąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej w Poznaniu


Obrazek
Dane adresowe:
ul. Gołębia 8, 61-834 Poznań
telefon: +48618524733
Obrazek
Strona WWW i e-mail:
https://www.gov.pl/web/osbpoznan
balet@osb-poznan.pl
Obrazek
Profile społecznościowe:
Facebook
Instagram

Kilka słów o nas...

Nasza Szkoła powstała w 1951 roku, znajduje się w miejscu wyjątkowym. Barokowa siedziba Szkoły to jeden z najpiękniejszych zabytków Poznania.
Bardzo mocno dbamy o to, by czuło się w niej kameralną i przyjazną uczniom atmosferę, tutaj wszyscy się znamy. I pewnie dlatego wielu naszych uczniów oraz absolwentów to laureaci zarówno krajowych, jak i zagranicznych konkursów baletowych. To między innymi zwyciężczyni konkursu Eurowizji 2015, ale także wielu innych wybitnych artystów tańczących na scenach baletowych całego świata. Niejeden osiągał sukcesy także w innych artystycznych dziedzinach.
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu jest jedną z pięciu działających w Polsce państwowych i prawdziwie profesjonalnych szkół baletowych, prowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (obok szkół: warszawskiej, gdańskiej, bytomskiej i łódzkiej). Realizujemy w Niej nauczanie wszystkich przedmiotów ogólnokształcących
(jak j.polski, matematyka, j.angielski, geografia, fizyka, informatyka itd.), oraz przedmiotów artystycznych (taniec klasyczny, współczesny, jazzowy, ludowy, rytmikę itd.). Nauka jest bezpłatna, trwa 9 lat, rozpoczyna się od 4 klasy szkoły podstawowej, kończy się egzaminem dyplomowym i maturalnym. Posiadamy własną stołówkę, a dla uczniów spoza Poznania mamy miejsca w internacie. Tylko ukończenie jednej z pięciu państwowych szkół baletowych daje możliwość zdobycia profesjonalnych kwalifikacji zawodowych, jest to też jedyna możliwość uzyskania honorowanego przez Ministerstwo Kultury zawodowego dyplomu szkoły baletowej.
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy ukończyli 3 klasę szkoły podstawowej, na badanie predyspozycji w maju i czerwcu oraz indywidualnie przez cały rok. Każdy może spróbować przygody z tańcem, muzyką, sceną...

ZOBACZ WIĘCEJ