Zdjęcie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Nasza Szkoła, która powstała w 1951 roku, znajduje się w miejscu wyjątkowym. Barokowa siedziba Szkoły to jeden z najpiękniejszych zabytków Poznania.
Bardzo mocno dbamy o to, by czuło się w niej kameralną i przyjazną uczniom atmosferę, tutaj wszyscy się znamy. I pewnie dlatego wielu naszych uczniów oraz absolwentów to laureaci zarówno krajowych, jak i zagranicznych konkursów baletowych. To między innymi zwyciężczyni konkursu Eurowizji 2015 ale także wielu innych wybitnych artystów tańczących na scenach baletowych całego świata. Niejeden osiągał sukcesy także w innych artystycznych dziedzinach.

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu jest jedną z pięciu działających w Polsce państwowych i prawdziwie profesjonalnych szkół baletowych, prowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (obok szkół: warszawskiej, gdańskiej, bytomskiej i łódzkiej). Realizujemy w Niej nauczanie wszystkich przedmiotów ogólnokształcących

(jak j.polski, matematyka, j.angielski, geografia, fizyka, informatyka itd.), oraz przedmiotów artystycznych (taniec klasyczny, współczesny, jazzowy, ludowy, rytmikę itd.). Nauka jest bezpłatna, trwa 9 lat, rozpo- czyna się od 4 klasy szkoły podstawowej, kończy się egzaminem dyplomowym i maturalnym. Posiadamy własną stołówkę, a dla uczniów spoza Poznania mamy miejsca w internacie.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tylko ukończenie jednej z pięciu państwowych szkół baletowych daje możliwość zdobycia profesjonalnych kwalifikacji zawodowych, jest to też jedyna możliwość uzyskania honorowanego przez Ministerstwo Kultury zawodowego dyplomu szkoły baletowej.

Intensywnie rozwijamy działalność koncertową Szkoły. Występujemy w Poznaniu, w Wielkopolsce, w Polsce. Tańczyliśmy w Czechach, Grecji, Niemczech, Francji, Słowacji. Z orkiestrą Il Giardino d'Amore odbyliśmy tournee po Norwegii, a występując w barokowym repertuarze operowym na Bydgoskim Festiwalu Operowym i w Filharmonii Narodowej w Warszawie, wzięliśmy udział w unikalnych wydarzeniach artystycznych. W ramach polsko-japońskiego projektu „Młody Duch Tańca" wystąpiliśmy w Osace, Kioto, Tsurudze i Tokio.

Wystąpiliśmy także w słynnej Filharmonii Berlińskiej! Tańczyliśmy dla uczestników międzynarodowej konferencji w Ningbo, w Chinach. Co roku gościmy w Tel Awiwie. W ramach rozpoczętego programu Erasmus, uczniowie wymieniają się z kolegami z Turcji, Rumunii, Włoch, Czech.

Szkoła współpracuje m.in. z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Polskim Teatrem Tańca, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Miasta Poznania, Orkiestra Sinfonietta Polonia, międzynarodową orkiestrą Il Giardino d'Amore.

Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy ukończyli 3 klasę szkoły podstawowej, na badanie predyspozycji w maju i czerwcu oraz indywidualnie przez cały rok. Każdy może spróbować przygody z tańcem, muzyką, sceną...


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Dane adresowe:
ul. Gołębia 8, 61-834 Poznań
telefon: +48618524733
Obrazek
Strona WWW i e-mail:
https://www.gov.pl/web/osbpoznan
balet@osb-poznan.pl
Obrazek
Profile społecznościowe:
Facebook
Instagram