Obrazek

Konferencja "Wiosenne inspiracje językowe"


od 2023-03-16 00:00 do 2023-03-16 00:00
wydarzenie stacjonarne: Pawilon 15, Sale 1D, 1G, 1F, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Konferencja z warsztatami


Informacje o wydarzeniu:

13.00 – 13.45, Sala 1G, Pawilon 15
Wykład otwierający: Nauczyciel języków obcym coachem? Jak praktycznie wykorzystać umiejętności coachingowe w nauczaniu języków obcych
Podczas wykładu, a mam nadzieję, że bardziej konwersatorium, będę chciała zaprezentować nauczycielom i nauczycielkom języków obcych potencjał podejścia cochingowego w nauce języków obcych, w tym szczególnie koncepcję aktywnego słuchania i techniki zadawania pytań bez rad i sugestii. Podczas spotkania zapoznam uczestników z autorskim scenariuszem dialogu coachingowego z uczniem/uczennicą, który mogą wypróbować we własnej pracy dydaktycznej. Omawiając podejście coachingowe zwrócimy również uwagę na możliwości, jakie stwarza ono w zakresie zadbania o potrzeby nie tylko ucznia, ale i osoby nauczającej.

14:00 – 14:45 Sala 1G, Pawilon 15
15:00 – 15:45 Sala 1D, Pawilon 15
Warsztat 1: Skuteczne uczenie (się). Praktyczne wskazówki
Podczas warsztatów zaprezentujemy praktyczne pomysły do wykorzystania podczas pracy z uczniem przed egzaminem ósmoklasisty i nie tylko. Pokażemy w jaki sposób wykorzystać strategie skutecznego uczenia się, aby nauka była efektywna i trwała, a uczeń zmotywowany i aktywny. Zaprosimy również Państwa na krótką wirtualną wycieczkę, na którą będziecie mogli następnie zaprosić swoich uczniów.

14.00 – 14.45, Sala 1D, Pawilon 15
15.00 – 15.45, Sala 1F, Pawilon 15
Warsztat 2: ZaPROJEKTuj swój pierwszy projekt edukacyjny! Przykłady dobrych praktyk. 
Marzysz o rozpoczęciu przygody z projektem edukacyjnym? Zastanawiasz się jak zacząć? Chcesz poznać tajniki programu E-Twinning? To warsztaty dla Ciebie – pełne inspiracji i gotowych pomysłów. 

14.00 – 14.45, Sala 1F, Pawilon 15
16.00 – 16.45, Sala 1G, Pawilon 15
Warsztat 3: Słownictwo (inter)AKTYWNIE 
Warsztat dla wszystkich nauczycieli, którzy chcą efektywnie, aktywnie i interaktywnie uczyć słownictwa. Zaprezentujemy najważniejsze wskazówki do pracy z uczniem oraz przykłady skutecznych narzędzi interaktywnych w praktyce.

15.00 – 15.45, Sala 1G, Pawilon 15
16.00 – 16.45, Sala 1D, Pawilon 15
Warsztat 4: Ocenianie kształtujące jako pomoc w rozwijaniu autonomii uczniowskiej.  
Celem naszego wystąpienia jest zainspirowanie nauczycieli języków obcych do stosowania oceniania wspierającego na lekcjach oraz podzielenie się swoją dobrą praktyką w zakresie ciekawych rozwiązań metodycznych. Podczas prezentacji ocenianie kształtujące zostanie pokazane jako przydatne narzędzie w pomocy uczniom w procesie uczenia się, jako narzędzie rozbudzające motywację i w konsekwencji prowadzące do rozwijania i budowania autonomii uczniowskiej.

16.00 – 17.00, Sala 1F, Pawilon 15
Warsztat 5: Matura Last Minute!
Nowa formuła egzaminu to nowe wyzwania dla uczniów i nauczycieli. Na warsztatach przestawimy pomysły na efektywne wykorzystanie czasu i zasobów na przysłowiowe 5 minut przed maturą oraz praktyczne wskazówki na ostanie powtórki przed egzaminem.

Informacje o prowadzących:

Katarzyna Bieniecka-Drzymała – wykładowczyni w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, certyfikowana coach ICF (akredytacja ACC), tłumaczka języka angielskiego i niemieckiego. Od kilku lat bada praktycznie i naukowo, jak dialog coachingowy poprzez budowanie samoświadomości może skutecznie wspomagać naukę języków obcych i autonomię uczniów.

Katarzyna Mielcarz, Agnieszka Rączka – doradczynie metodyczne nauczycielek i nauczycieli języka angielskiego w ODN w Poznaniu, nauczycielki w szkołach podstawowych, entuzjastki nauczania przyjaznego mózgowi.

Żaneta Chełmińska, Marzena Rosińska – doradczynie metodyczne nauczycielek i nauczycieli języka angielskiego w ODN w Poznaniu, nauczycielki w liceum ogólnokształcącym oraz pasjonatki metody projektu na lekcjach języka obcego.

Natasza Knop-Wrzalik, Joanna Kubisiak – doradczynie metodyczne nauczycielek i nauczycieli języka angielskiego w CDN w Pile i ODN w Kaliszu, nauczycielki z doświadczeniem w pracy na różnych etapach kształcenia.

Małgorzata Gralewski, Małgorzata Kuczkowska – doradczynie metodyczne nauczycielek i nauczycieli języka angielskiego w CDN w Koninie, nauczycielki szkół podstawowych, doświadczone egzaminatorki egzaminu ósmoklasisty i maturalnego, autorki publikacji w Konińskim Kurierze Oświatowym.

Anna Golik-Czarnecka, Ewa Górczak, Jolanta Perczak – nauczycielki konsultantki w placówkach doskonalenia nauczycieli w Poznaniu i Lesznie oraz nauczycielki języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych: technikum, liceum ogólnokształcącym oraz programie IB.

Wydarzenie skierowane do nauczycielek i nauczycieli


Aby uczestniczyć w tym wydarzeniu musisz zarezerwować miejsce

REZERWACJA MIEJSCA