Zdjęcie

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu serdecznie zaprasza Was oraz Wasze Szkoły do udziału w tegorocznych XXVIII Targi Edukacyjne w Poznaniu.

W tym roku organizujemy akcję charytatywną pt.: „Kręcimy poMOC”, której celem jest wsparcie finansowe rehabilitacji trzynastoletniego Mikołaja – ucznia jednej z poznańskich szkół. Finał akcji zaplanowany jest podczas Targów, ale działania na rzecz pomocy dla Mikołaja rozpoczynamy już w lutym.
Zapraszam do włączenia się w tę inicjatywę.  Ksenia Herbst-Buchwald - Dyrektorka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu

Kim jest Mikołaj?

U Mikołaja Nowaka w lutym 2020 roku pojawiło się nagłe pogorszenie samopoczucia, początkowo rozpoznane jako grypa jelitowa. Po dokładniejszych badaniach okazało się, że to guz w komorze mózgu. Lekarze działali naprawdę szybko, jednak po dwóch dobach chłopiec dostał udaru. W Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadzono operację usunięcia guza. Mikołaj nadal boryka się jednak z licznymi powikłaniami. Trzy razy w tygodniu poddawany jest rehabilitacji, której koszt przekracza możliwości finansowe jego rodziców. Dzięki ćwiczeniom zaczął chodzić i ruszać ręką. Jest pod stałą opieką neurologa i nefrologa. Imponująca walka o życie i próby odzyskania utraconego dzieciństwa przez Mikołaja są dla nas – rodziców, fundacji i ludzi dobrej woli wyrazem ludzkiej solidarności w cierpieniu.

Mikołaj jest podopiecznym kilku fundacji m.in. Fundacja ZOBACZ MNIE, z którą nawiązaliśmy kontakt.
Szczegóły na stronie: https://zobaczmnie.org/mikolaj-nowak/

Jak można włączyć się w akcję?

Wydarzenie będzie się składało z dwóch części: realizowanej w placówkach oświatowych, kulturalnych i samorządowych oraz w czasie Targów Edukacyjnych w Poznaniu.
Można wziąć udział w jednej lub dwóch częściach akcji.

Co szkoła musi zrobić, by wziąć udział w akcji:

1. Zgłosić się do akcji przez wypełnienie deklaracji pod adresem: http://nowa2024.uwagaedukacja.pl/rowery
2. Zorganizować w terminie 26.02 – 06.03. dzień/dni dla Mikołaja, w ramach którego w szkole uczniowie wraz z nauczycielami przeprowadzą akcję charytatywną, gromadząc środki na rehabilitację Mikołaja oraz zrealizują działania mające na celu rozwijanie u uczniów empatii i postaw prospołecznych (w załączniku znajdują się gotowe konspekty zajęć do wykorzystania).
3. W czasie akcji rozdawane są ulotki a przez e-dziennik wysyłana jest informacja do rodziców z prośbą o finansowe wsparcie akcji.
4. Z przeprowadzonej akcji szkoła przesyła jedno wspólne zdjęcie z dnia dla Mikołaja, które będzie publikowane w mediach społecznościach i na ekranach w czasie Targów Edukacyjnych (termin nadesłania zdjęcia do 5.03).
5. Szkoły, które włączą się w akcję otrzymają Certyfikat „Kręcimy poMOC" oraz zostaną wymienione na liście darczyńców akcji.
W czasie Targów Edukacyjnych – wydarzenie „Kręcimy poMOC”

Finał akcji odbędzie się  08-10.03 na terenie MTP w pawilonie 5.

Drużyny z placówek oświatowych, kulturalnych, samorządowych i innych będą „kręciły kilometry” na rowerkach stacjonarnych.
W skład drużyn mogą wchodzić nauczyciele i uczniowie.
Każda drużyna ma do dyspozycji 4 rowery i 10 minut jazdy.
Przejechane kilometry drużyn jednej szkoły sumują się i są uwzględniane w LIDZE SZKÓŁ.
Szkoła, która przejedzie najwięcej kilometrów, otrzyma nagrodę główną − bezpłatną radę szkoleniową dla nauczycieli a dla uczniów „worek słodkich serc”.
Zgłaszanie drużyn rozpocznie się  15.02 na stronie: uwagaedukacja.pl

Szczegółowe informacje i propozycje zajęć znajdziecie na naszej stronie
Krótkie akcje − na jedną maksymalnie dwie przerwy - https://tiny.pl/dhqlh
Scenariusz godziny wychowawczej - https://tiny.pl/dhql9
Ulotka akcji „Kręcimy pomoc” - https://tiny.pl/dhql5
Koordynator akcji: Tomasz Filipionek - pomoc@odnpoznan.pl
Do zobaczenia na Targach!
A już dzisiaj każdy z Was może wesprzeć zbiórkę dla Mikołaja